MC Networking

Vettingu në politikë, Ruçi: Do të diskutojmë draftin e opozitës (VIDEO)

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi, nga Fieri ka deklaruar se projektligji i demokratëve i depozituar në Kuvend, për vetingun e politikanëve do të diskutohet dhe gjykohet  në momentin e duhur.

Sipas Ruçit, drafti është publikuar në faqen zyrtare të Kuvendit, ndërsa shtoi se do të jetë Komisioni i Ligjeve, ai i cili do të marrë një vendim,  për t’ia përcjellë më pas Parlamentit.

  • Comments

0 Comments:

Scroll to Top